سایت سرگرمی مدگردی

سایت سرگرمی مدگردی

دانی از دولت وصلت چه طلب دارم هیچ

با توجه به این که رنگ و بوی برجام دیگر در اخبار صدا و سیما کمتر به چشم می آید و سپید پوش شدن بسیاری از قسمت های کشورمان توسط برف نسبت به مدت مشابه سال قبل و بالا رفتن میزان بارش سالیانه توجه شما را به توییت ها و سخنان پرتابی  احتمالی از سوی هیات دولت و مانند آن ها جلب می نماییم. باشد که مقبول طبع افتد.

وزیر کار: به حول و قوه ی الهی حدود یک میلیون شغل مستقیم (عکاسی در برف) و دو میلیون شغل غیرمستقیم (لایک کردن همان عکس ها در اینستاگرام) را برای جوانان بیکار ایجاد کرده ایم.

وزیر امور خارجه: همه ما، این بارش سنگین برف را به برجام مدیون هستیم. + #برجام-متشکریم.

وزیر کشور: شما ببینید در دوره ریاست جمهوری کدام اصول گرایی چنین برفی آمد؟ چرا به مردم دروغ می گویید شما؟

 و می رسیم به خود شخص "پرزیدنت" (لطف کرده و این را در ذهنتان با صدای پرزیدنت محبوب خود بخوانید): ما در صد روز شونصدم دولت تدبیر و امید، برنامه جدی برای برف داشتیم که به امید و تدبیر بهترین متخصصان داخلی و با تکیه بر همت شبانه روزی کارکنان دولت وقت این مهم به دست آمد. ما بخشی از کسری صندوق بدهی ملی رو با برف پر کردیم که به گفته کارشناسان خارجکی این امر بی سابقه بوده و ما برای اولین بار این کار رو در دنیا کردیم. این خودش هشت میلیون و هشتصد هزار شغل ایجاد کرده. شما الان کشورهای برتر دنیا در زمینه برف را نگاه کنید، روسیه، اسکاندیناوی، کانادا، قطب جنوب، کدام یک توانسته اند انرژی برف رو بومی کنند؟ این است که تورم ما الان منفی شده. همون طور که در برنامه صد روزپنصد و نود و نهم گفته بودم، قرار بر این شد که برف سهمیه در منازل کم درآمدتر توزیع بشه، و برف منازل پول دار تر قطع بشه. البته ما ماهیانه چهل و پنج کیلو و پونصد گرم برف به ازای هر نفر در ماه داریم به هر ایرانی میدیم. خوشبختانه دریاچه های ارومیه، هامون، خزر، قم و ... رو هم با برف پر کردیم. این آمار نقطه به نقطه خط برف هست، شما اگر خوب به نمودار دقت کنید ما نسبت به دولت قبلی و قبلی تر چقدر پیشرفت چشمگیر داشتیم. این است که من از منتقدین دولت تقاضا دارم که منصفانه ما رو نقد کنند.

---

پی نوشت:

1- نمودار نقطه به نقطه بارش برف:

2- گویند شیخ اجل، "سعدی" که خدایش بیامرزد این شعر را در وصف مزخرف نامه ای به نام "برجام"، سروده بوده است:

من از آن روز که دربند توام آزادم

پادشاهم که به دست تو اسیر افتادم

همه غم‌های جهان هیچ اثر می‌نکند

در من از بس که به دیدار عزیزت شادم

3- برای عزیزان ملا لغتی و ریاضیدان و انیشتین تر جانم باید بنویسم که اگر می بینید میزان بارش برف در دولت های قبل تر مقدار منفی به خودش گرفته است، برای این است که "ما می توانیم"، " نحن قادرون" یا همان "sure we can". چون ما فعل خواستن را صرف کرده ایم: خواستم، خواستی، خواست، نخواست هم به درک که نخواست، خیلی اعصاب دارم!

Rate this post


مطالب مشابه
دیدگاه ها

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتار کمک بگیرید